| Eredeti név: Saul Hudson Születésnap: 1965. július 23. Szülőváros: Stoke-On-Trent, England Hangszer: gitáros Zenekarok: Tidus Solan, Black Sheep, London, Road Crew, Hollywood Rose, Guns N' Roses, Slash's Blues Ball, Snakepit, Velvet Revolver GN'R tagja: 1985 - 1996 okt.30 Magasság: 179cm Házasodott: Perla Ferrar, 2001 okt. 15 Gyerekei: London Emilio Hudson ( Augusztus 28, 2002) , Cash Anthony Hudson (Június 23, 2004) Első koncert: The Moody Blues Kedvenc könyv: Fear and Loathing in Las Vegas by Hunter S. Thompson Háziállat: kígyók, kutyák, macskák Munkák: zenebolti eladó
Az angol születésű Slash 1965. július 23-án Stoke-on-Trentben látta meg a napvilágot, különböző bőrszínű szülők gyermekeként Apja, Anthony Hurison, sikeres lemezborító-tervező volt (munkái közül említhető egy Neil Young-album és Joni Mitchell 'Court and Spar'-ja). Ola Hurison pedig rock-énekesek cuccait tervezte, egye bek között ő készítette David Bowie szerelését a The Man Who Fell To Earth-höz. "Anyám is, apám is menők voltak a zenebizniszben. Azt hiszem, igazán gazdagok voltunk..." Akár igen, akár nem amikor Slash családja Los Angelesbe költözött, a fiúnak komolyai igazodnia kellett az új kultúrához.
"A gyerekkorom Stoke-on-Trent-ben igazán klassz volt - emlékezik Slash szeretettel. - Egész más volt az atmoszféra, mások az erkölcsök, és az emberek egész más dolgokat tartottak fontosnak Ott, Észak-Angliában más dolgoknak van becsülete. Sok minden nehezebb is ott. Más az iskola is. Kissrác koromban sokat verekedtem. Most viszont általában nyugis vagyok." 1976-ban költöztek Los Angelesbe a szüleivel. Szülei művészlelkek voltak. Édesanyja ruhatervezőként dolgozott a zene világában, ő tervezte többek között David Bowie fellépőruháit is. Apja albumborítókat tervezett.
A Slash (Húgyos) nevet egy haverjának az apja ragasztotta rá.
Slash elég vacaknak találta az angol iskolát, de az Egyesült Államok oktatási színvonaláról még rosszabb véleménnyel van: "Az állami iskolahálózat tényleg tiszta dili! Egyszerűen nem volt semmi ami lekötötte volna a figyelmemet. Minél nagyobb lettem, annál kevésbé tudtam belenyugodni, hogy azt csináljam, amit mondanak: leckét írjak, meg ilyesmi. Minél nagyobb lettem, annál kevésbé csináltam. Aztán elkezdtem gitározni, s az lett aztán a vég kezdete."
Slashnek tizennégy éves korában még nem volt gitárja; de egyszer a játszótéren összeakadt véletlenül egy eszetlen görkorissal, és ez megváltoztatta az életét. "Lógtam éppen a suliból, figuráztam a bringámmal, és akkor jött ez a srác, és eszméletlen nagyot nyal a gördeszkájával. Azt hittem, ott is marad. Odamentem, hogy meg nézzem, mi van vele, és attól kezdve együtt lógtunk." Az ügyetlen gördeszkás pedig nem volt más, mint a Guns leendő dobosa, Steve "Popcorn" Adler. Steve-nek pedig véletlenül volt 1 gitárja. Slash első gitárjt 15 éves korában kapta nagyanyjától, de ennek is csak 1 húrja volt. :-)
Slash soha nem profitált semmit az úgynevezett zenetanulásból, bár járt zeneiskolába, de azok az útmutatások, amiket ott kapott, nem adtak elég muníciót ahhoz, hogy elérje a vágyott hangzást. "Volt egy tanárom a suliban, Robertnek hívták, az egyszer elkezdte mutogatni nekem a gitározás alapjait, olyasmiket játszott, mint a 'Mart' Had A Little Lamb', meg hasonló szarokat, de hát ez még csak nem is hasonlított ahhoz, amit meg akartam tanulni. Én olyanokat akartam játszani, mint a 'Smoke On The Water'. Slash végül taktikát változtatott: Robert ugyanis megengedte, hogy ott lógjon körülötte, és megfigyelje a technikáját: Slash így elleste tőle, amit lehetett.
Slash-re sok banda gyakorolt akkoriban hatást: Led Zep, Eric Clapton, the Rolling Stones, Aerosmith,Jimi Hendrix, Jeff Beck, Neil Young... A legnagyobb hatást azonban az Aerosmith 1976-os Rocks albuma gyakorolta. Egy idősebb középiskolás lánynál hallotta először akibe belezúgott és az első találkozásukkor a lány épp ezt az albumot hallgatta. Ez kellő lökés volt számára, hogy végre valami újat halljon, valami mást, mint amit otthon szülei hallgattak.
"Nem vacakoltam sokáig. Amint le tudtam fogni pár akkordot, elkezdtem bandákban játszani. Annyira biztos voltam benne, hogy ez az, amit világéletemben csinálni akarok, hogy egyszerűen keresztülléptem egy csomó emberen, mert nem voltak hajlandók mindent feladni - az iskolát, az otthonukat is - csak azért, hogy zenéljenek. Steve volt az egyetlen srác, akivel összejöttünk, mert ő is ugyanúgy be volt csavarodva, mint én"
Slash így emlékszik a G'N'R kétötödét kitevő, nem túl reményteljes formációra: "Akkor ősszel együtt iratkoztunk be és jártunk a Bancroft középiskolába..., vagyis inkább mellé. Ellógtuk az egész hetediket... A nagyanyjánál lakott Hollywoodban, és volt egy gitárja. KISS-számokat játszogatott. Az igazat megvallva, egyáltalán nem tudott játszani, de teljesen be volt zsongva". Így látta Slash, aki viszont hamarosan napi tizenkét órát nyúzta a hangszerét.
1983-ban alapították meg ketten Steve-el a Road Crew-t. Rövidesen egy újsághirdetés kapcsán csatlakozott Duff is a bandához, aki aztán áthívta őket az újjáalakuló Hollywood Rose-ba. 1985 nyarán pedig megalakult a GN'R.
Slash, aki a profi zenebiznisz peremvidékén nőtt fel, nagyon hamar kapcsolatba került Hollywood nagymenőivel. Volt dolga nagyhangúakkal és szelídekkel, de saját bevallása szerint a legfontosabb az volt, hogy megtalálta, akit keresett: "Az egyetlen dolog, ami meghatározta egész hollywoodi tartózkodásomat, az volt, hogy összeakadtam egy indianai sráccal". Ez a heves természetű, izmos srác lett Slash legodaadóbb szövetségese a zenei középszer elleni harcában. Az illető W. Axl Rose néven vált ismertté.
1988-ban az Appetite turné végeztével valamennyiük élete gyökeresen megváltozott. Slash-nek nem volt állandó otthona és ő is elmerült a drogok bűvös világában. Mindannyian csak lézengtek, aztán a Stones turné újra összekovácsolta a csapatot és visszavettek a narkotikumokból, Steve-t kivéve, aki ki is került a bandából emiatt 90-ben.
Az UYi turné végeztével elnyerte az amerikai állampolgárságot. Slash soha sem volt olyan alak aki hosszú ideig tétlenkedik ezért az UYI tour végeztével és a Spaghetti Incident album elékszültével elkezdett dolgozni az új albumon. Ezek az ötletek azonban nem volt Axl-nek tetszetősek, ezért fogta őket és Matt, valamint Gilby-vel tovább dolgozott rajtuk 1994-ben. Amikor az Alice in Chains-ből Mike Inez is képbe került, akkor vált komollyá a projekt. Találtak egy énekest Eric Dover személyében és 1995 februárjában megjelent az első albuma a Slash's Snakepit-nek, amely az It's five o'clock somewhere nevet kapta.
1996-ban meghívást kapott Slash a Szigetre. Összehozott egy bandát Teddy Andreadis-al (aki korábban billentyűsként működött közre az 1991 decembertől 1993 februárjáig tartó turnék során) és Teddy ismerőseivel. A fellépés nagy sikert aratott, Régi blues feldolgozásokat játszottak. Mivel valamennyi tag élvezte a dolgot ezért még közel 1 évig léteztek Slash's Blues Ball néven.
Slash 1996-ban lépett ki végleg a GN'R-ből, mivel a szakadék közte és Axl között áthidalhatatlannak látszott. Slash egyik nyilatkozatában a fő okot a zenei ízlés hirtelen változásában jelölte meg. Úgy érezte ő továbbra is Rock n' Roll-t szeretne játszani és nincs sok beleszólása az új album hangzásába(techno-indusztriális), így hát továbblépett.... Sokáig a média azt gondolta, hogy a kilépés rövid életű lesz és Slash hamarosan visszatér. Slash azonban erről úgy nyilatkozott, hogy amint Axl egy Rock n' Roll albumot akar megjelentetni ő szívesen visszamegy a GN'R-be. Azt is nyilatkozta, hogy hajlandó volna az eredeti felállással egyszeri fellépésekre, esetleg turnéra, de nem játszaná a bohócot, egy Guns n' Roses-nak kikiáltott ál-bandában.
1997-ben tovább játszott a Blues Ball-al kisebb klubokban, noha nem tervezte, hogy ez a banda sokáig fennmarad és így is lett, amikor 1998-ban a Blues Ball tagokkal ismét megalapította a 2. Snakepit-et. 1999 nyarára felállt a kész formáció és studióba vonultak. Mivel a Geffennel ezidőtájt(2000) problémák voltak, ezért Slash átigazolt a Koch-hoz. 2000 aug-szept-ben az AC/DC-vel együtt turnéztak, majd kijött az Ain't Life Grand című album. Noha az album nem hozott átütő sikert, tovább turnéztak Európa és Ázsia szerte, majd elvonultak és 2002 januárjában Slash egy nyilatkozatában bejelentette a banda feloszlását.
Ezek után Slash sok helyen vendégszerepelt: Rory Gallagher, Les Paul, Brian May, Lenny Kravitz, Puff Daddy és Michael Jackson már korábban is meghívta koncertjeire. Ez tartotta őt a színpadon a zűrösebb Guns időkben.
2002-ben Slash szerette volna egy olyan szóló albumot, ahol a világ zenéi keverednek, a zenéket ő írja, de vendégzenészeket is bevon. Ez időtájt kezdett el Matt-el és Duff-al jammelgetni. Izzy hol részt vett ezeken a próbákon hol nem és megalakult a 'The Project". kb 40 kész daluk volt már Izzy azonban nem akart tartós turnéra menni, de vállalta, hogy elvállal néhány koncertet beugróként. Ekkor Duff Loaded nevű zenekarából beválasztották Dave Kushner-t. 2003 elején a banda énekes meghallgatásokon találta meg Scott Weiland-ot a Stone Temple Pilot-s volt énekesét. A banda felvette a "Velvet Revolver" nevet és első bulijukat 2003 nyarán adták a Los Angelesi El Rey Színházban. 2003-ban a Set me free a Hulk című film betétdala lett, a Money című feldolgozásuk (Pink Floyd) pedig az Olasz Meló című film betétdala lett.
A debütáló CD-jük 2004.06.08-n jelent meg "Contraband" címmel. Kb fél évet csúszott a dolog Scott drog elvonója miatt. Az első videoklipp a Slither lett és a fiúk világkörüli turnét ígértek. A 2.-ik kislemezük a "Fall to pieces", amelyet a "Dirty little thing" követett.
Köszönet a: www.gnr80.tar.hu oldalnak.
Zita | |